2015-12-27

Karel v okovech

Před časem jsem v TV zahlédnul klip Steva Winwooda "Valerie", ze kterého pochází hlavní (a jediný) kus zpěvu v tracku "Call On Me" Erika Prydze a začal jsem vzpomínat, jestli existuje podobný případ na české scéně, ale na žádný jsem si nevzpomněl. Od toho už byl samozřejmě jen krůček k tomu, abych se toho úkolu sám ujal. =)

První problém byl v tom, že mě nenapadl žádný český zpěvák z počátku osmdesátých let (Stanislav Procházka ml., Vítězslav Vávra, Pavel Roth, ...?!), který by se stylem zpěvu blížil Stevu Winwoodovi a současně nebyl Karel Gott. A tak jsem se v historii propadl trochu hlouběji a padnul na Karla Hálu.

Druhý problém je, že styl Erika Prydze není něco, co bych uměl nebo vůbec chtěl imitovat, takže mi pod rukama samozřejmě vzniklo něco úplně jiného, ale za pozitivum považuju, že zůstala zachována celá původní struktura písničky.

Výhodou ovšem je, že existuje několik video záznamů té původní písničky. Tenhle považuju za obzvlášť vydařený - Karel Hála sice netrefuje svůj vlastní playback a po druhé sloce je očividně překvapený, že místo třetí sloky začíná klavírní sólo, ale vše kompenzuje vynalézavou pohybovou choreografií.

Příjemný kulturní zážitek!

("U vašeho videa se mohou zobrazovat reklamy. Zpeněženo vlastníkem autorských práv Supraphon a.s.")

Žádné komentáře: