2008-08-08

Malá noční

Milosh: iii (2008)

Od vydání Meme už uplynuly dva roky a Mike Milosh je zodpovědný hudebník, a tak musel tenhle citlivý hoch z Toronta obdařit svět další (třetí) dávkou své elektronické idyly. Mike má totiž jeden problém - jeho desky jsou taky citlivé. Tedy vlastně jsou až uspávací, ale Mike je v tom opravdu dobrý. Je docela dobře možné, že v oblasti elektronických ukolébavek je nejlepší na světě.

Milosh: My sound huh… hmmm it’s electronic in that I produce the tracks electronically but the songs are very sentimental almost folky in some weird way. The tracks have intricate beats and all the synth patches I make myself so the sounds are, dare I say unique. My music has been for the most part pretty melancholic with some sort of happiness infused in there. Oh yeah and I think I sing like a woman in some way.

(The Pompomist)

Docela dobře se dalo čekat, že nová deska bude úplně stejná jako předchozí dvě, ale trochu optimismu mi dodala informace, že závěrečným mixem Milosh pověřil Joshe Eustise (ano, z Telefon Tel Aviv =). Ten přece nemůže dopustit, aby se celé album slilo do jedné dlouhé ukolébavky!

No, jak bych to... Josh se asi snažil (Remember the Good Things), ale vypadá to, že Miloshův styl má natolik pevné kořeny, že se oživení většinou úspěšně vzpírá a inovace v podobě občasné přítomnosti akustické kytary dokonale splynula s Miloshovým klasickým zvukem. Když totiž jádro písniček tvoří přelévající se hřejivé syntezátorové plochy a Mikovy reverbované vícehlasy, tak z toho hardcore jen tak lehce neuděláte. K nějakému oživení beaty přece jen došlo a občas se objeví náznak dynamiky, ale ani tentokrát bych nikomu nedoporučil tuhle desku pouštět dříve než hodinu před spaním. Pokud jí ale vyčleníte vhodný čas, tak zabere dokonale! =)

PS: V tom rozhovoru jsem se konečně dověděl, odkud pochází jeho příjmení. Z Ukrajiny.

Žádné komentáře: