2006-08-29

Jak správně recenzovat desky

Poslední dobou zjišťuju, že smířlivý tón recenzí se nenosí a hodnocení mezi 50%-80% už vůbec ne. Odstíny barev byly soudně zakázány, smí se používat pouze černá a bíla, což povede k rozkvětu české kulturní scény a pokud se během tohoto společenského procesu bez stop ztratí některé komerčně úspěšné skupiny a jeden holič, tak si toho v těch kontrastních barvách ani nikdo nevšimne.

Z obavy, že se mi nepodaří nic takového napsat, jsem poslední dobou radši o žádných deskách nepsal, ale teď už jsem si to snad ujasnil, takže bych se do toho mohl zase pustit. =)

Razorlight: Razorlight

Vezměte Jarvise Cockera, trochu ho omlaďte a omlaťte, aby u něho došlo k vážnému poškození mozku, a pak ho na půl roku zavřete na Guantanámo. Až vyleze, vypadne z něho tahle deska. Deska pro lidi, kteří si myslí, že Live Bed Show od Pulp je romantická písnička o ztracené lásce.

1/5

Kasabian: Empire

Žila byla jednou jedna mladá skupina, která nahrála písničku, která na svou dobu docela zajímavě kombinovala elektroniku a kytary a stal se z ní hit. Pak nahráli další podobné písničky, ale už v nich bylo méně elektroniky a začínaly se jedna druhé dost podobat. Pak nahrávali druhou desku a rozhodli se, že tentokrát to bude víc "roknrol" a kytary, ale deska docela zapadla, protože se z ní vytratila veškerá osobitost. Pak začali zmatkovat, nahráli třetí desku, které zněla jako kombinace první desky a garážového dema a po zásluze se vrátili zpátky do mrňavých venkovských klubů. Mluvím o EMF, jasný?

1/5

The Prostitutes: Get Me Out of Here

Server NMM.cz je v poměrně složité situaci, protože celou svou existenci vsadil na jedinou kartu. Na to, že vytvoří nějakou českou (tj. anglickou) kytarovku. Pokud se to nepodaří, klesne návštěvnost serveru a celá jeho existence bude ohrožena, takže tahle deska prostě MUSÍ dostat vysoké hodnocení. (Je snad jasné, že se logo NMM objeví na obalu desky!) Já jsem sice desku ještě neslyšel, ale to snad ani není zapotřebí, abych věděl, že to bude amatérská kopie Jodie Vision.

1/5

Thom Yorke: Eraser

Tahle deska by možná zněla docela dobře někdy dubnu nebo možná ještě v květnu, ale teď už je naprosto po sezóně. Už od června se to vůbec nedá poslouchat, jak je to ohrané.

2/5

Nelly Furtado: Loose

Super! Nelly dala konečně zase průchod svému černošskému já! Všichni si ještě pamatujeme její hiphopové hity jako Hot in Herre nebo Ride Wit Me, takže rozhodně nejde o nějaký komerční kalkul nebo tak. A úplně super je, jak v tom singlu zpívá úplně to samé, co hraje takový ten syntetizátor. Víte co... takové to "o-o-ó-o-ó-o-ó". To kdyby slyšeli Bach nebo Michal David, tak by se z toho pos*ali, že je to nenapadlo dřív. To je úplně hudební revoluce! A zbytek desky je ještě lepší a hrozně chytlavý, jenom si z něho nic nepamatuju. Ale svoje body si určitě zaslouží!

6/5

Lily Allen: Alright, Still

Ty woe! Wodwaazaney UB40 rewival! A jako úplně bez reklamy woe fak!!! Je to slavný samo wod sebe páč je to dobrý! Moc dobrý!!! To nepotřebuje žádnou reklamu jako. A taky je to jako The Streac akorát že to zní úpně yinak páč wona jako fak vůbec nerappuye a nemá flow. Ale má supr klip jak tam toho machra jako dycky woyebe a won je pak úpney debil. Prostě fak drsná něco jako Avril Laviň. Jo a je to letní!

100/5!!!

Uf... už jsem se po tom zápřahu vydýchal. Bylo to tentokrát lepší? =)

PS: Pokud někdo dokáže správně uhodnout, jak bych desky hodnotil normálně, jedná se pravděpodobně o telepata. =)
Okomentovat