2006-08-02

Festival pořádaný s láskou

Colours máme za sebou (což bohužel zatím nemůžu říct o tradičním reportu - ale určitě bude =), ale ještě máme před sebou Love Planet, a tak jsem se v rámci váhání, jestli ano nebo ne, pustil do zkoumání festivalového webu.
A co to nevidím - profil Hooverphonic. (dnešní kopie)

Hooverphonic hrají už osm let ve stejné sestavě – skladatel a producent Alex Callier na basu, je hlavním hnací silou, společně s kytaristou Raymonem Geertsem. Oba pocházejí z městečka Sint-Niklaas. V roce 1997 se k nim ve věku pouhých 17 let připojil Geike Arnaert, který propůjčil skupině svůj hlas.

No, není to zrovna žurnalistická perla. První věta je nepřirozeně šroubovaná, je tam chyba v interpunkci a navíc mi z té formulace není jasné, koho vlastně autor považuje za členy té "stejné sestavy". Taky výpočet těch osmi let trochu hapruje, ale nejvíc mi vadí, že jsem se z textu nedověděl, kdy Geike podstoupila tu operaci?!

To je TAK pěkné, když propagační text na web přeloží někdo, kdo o skupině vůbec nic neví. =)

Zaprvé bych čekal, že to po studentech na překladatelské brigádě ještě někdo zodpovědný projde a zkontroluje, jestli tam nepíšou úplné nesmysly, ale zadruhé tam je i fotka, takže i naprostý hudební ignorant si mohl všimnout, že tady něco nesedí. (Ledaže by považoval jednoho z členů za transvestitu? =) Nevšimnul si nikdo.

Prostě je vidět, že tenhle festival pořádají hudební fanoušci, kteří mají k vystupujícím interpretům vztah, a to je asi ta nejlepší pozvánka. =)
Okomentovat