2007-10-15

Radioheadness

Nevím, jak ve zbytku světa, ale na hudebním webu minulý týden fakt jednoznačně vládl Radiohead. To, že na Last.fm půjde v žebříčku interpretů na první místo, jsem předpokládal, ale že v žebříčku tracků obsadí celou první desítku a že tu desátou písničku si poslechne téměř třikrát (!) víc lidí než jedenácté "Stronger" Kanye Westa, to už bylo silně nad plán.

Dokonce se stalo něco neuvěřitelného - Radiohead se na Last.fm dostal i na první místo metalového žebříčku, který je z nepochopitelných důvodů vedený po jménem Czech Republic Chart. ;)

Stručně řečeno co se týče vyvolaného rozruchu, může být Radiohead spokojen. Teď bude ještě zajímavé sledovat, jak celá akce dopadla finančně.

5 komentářů:

Anonymní řekl(a)...

Myslim, ze s temi prvnimi deseti misty se to dalo cekat, hlavne po tom, co v breznu s zebricky provedli Arcade Fire. A prvni desitku komplet neobsadili jen kvuli ruznym tagum u zbyvajicich tri pisnicek. Jen ten naskok je trosku jina kava, ale to nejspis odrazi rozdil v popularite mezi Radiohead a AF. A jeste k tomu prispel fakt, ze In Rainbows vyslo bez jakychkoli leaku, ktere poslouchanost u ostatnich alb "rozmelnuji".

Anonymní řekl(a)...

Mě se líbí, že ty tracky jsou v žebříčku poskládány stejně jako sekvence na desce. Tj. trochu škodolibě by se dalo říct, že lidi v průběhu poslechu desky odpadávali a Videoteque už slyšelo nejmíň posluchačů. Podobná heuristická analýza by se dala aplikovat i na povyskočení Everything Is In Right Place. Statistický posluchač si možná řekl, co kdybych si tak ještě poslechl Kid A a po první skladbě to vzdal. A šel si pustit třeba Karma Police. Stejně mě ty žebříčky na Last.fm udivují. Děsím se chvíle, kdy bych - být jako statistický posluchač - pořád dokola posluchal jednu a tutéž desku, ehm, deset a více let. Jako v případě - co já vím - Metallicy

Vít Čondák řekl(a)...

karl: Ta odpadávací teorie může souhlasit, ale nemusí. Já mám taky u některých desek, které poslouchám častěji, víc poslechů u tracků na začátku desky, protože obvykle poslouchám desky v celku, ale někdy třeba odcházím, a tak to vypnu, na ten závěr už nedojde řada a příště si pustím něco jiného. Everything in its Right Place je ale určitě jiný případ - to je jasný hit! =) In Rainbows je ale zvláštní případ i tím, že tam není předem vybraný singl, ale věřím tomu, že se to časem nějak roztřídí samo a nějaký hit se z toho vynoří.

...kdyby jen Metallica, ale co teprve Joy Divison nebo dokonce Beatles?! =)

Anonymní řekl(a)...

finančně to dopadne dobře, (=nejvíc vydělaj koncerty)

Anonymní řekl(a)...

情趣用品,情趣用品,情趣用品,情趣用品,情趣用品,情趣用品,情趣,情趣,情趣,情趣,情趣,情趣,情趣用品,情趣用品,情趣,情趣,A片,A片,情色,A片,A片,情色,A片,A片,情趣用品,A片,情趣用品,A片,情趣用品,a片,情趣用品

A片,A片,AV女優,色情,成人,做愛,情色,AIO,視訊聊天室,SEX,聊天室,自拍,AV,情色,成人,情色,aio,sex,成人,情色

免費A片,美女視訊,情色交友,免費AV,色情網站,辣妹視訊,美女交友,色情影片,成人影片,成人網站,H漫,18成人,成人圖片,成人漫畫,情色網,日本A片,免費A片下載,性愛

情色文學,色情A片,A片下載,色情遊戲,色情影片,色情聊天室,情色電影,免費視訊,免費視訊聊天,免費視訊聊天室,一葉情貼圖片區,情色視訊,免費成人影片,視訊交友,視訊聊天,言情小說,愛情小說,AV片,A漫,AVDVD,情色論壇,視訊美女,AV成人網,成人交友,成人電影,成人貼圖,成人小說,成人文章,成人圖片區,成人遊戲,愛情公寓,情色貼圖,色情小說,情色小說,成人論壇


成人電影,微風成人,嘟嘟成人網,成人,成人貼圖,成人交友,成人圖片,18成人,成人小說,成人圖片區,成人文章,成人影城,愛情公寓,情色,情色貼圖,色情聊天室,情色視訊

A片,A片,A片下載,做愛,成人電影,.18成人,日本A片,情色小說,情色電影,成人影城,自拍,情色論壇,成人論壇,情色貼圖,情色,免費A片,成人,成人網站,成人圖片,AV女優,成人光碟,色情,色情影片,免費A片下載,SEX,AV,色情網站,本土自拍,性愛,成人影片,情色文學,成人文章,成人圖片區,成人貼圖