2007-07-08

Polské psí spřežení

Ahoj léto, ahoj prázdniny... =)

Studenti už nejsou ve škole a pracující v práci, takže ruch na internetu přechodně tichne a téhle okurkové sezóny bych chtěl využít k tomu, abych sem upíchnul několik úplně nepodstatných drobností, které by se sem během roku kvůli přetlaku jiných kvalitních a inspirativních textů prostě nedostaly. (Ehm... ;)

Tak třeba polská elektronická skupina Husky (myspace). (Mimochodem za to jméno jsem je proklel, protože jsem při hledání na internetu zpočátku končil na stránkách polských chovatelů psů. =)

Před časem mě na ně upozornil ps, že prý to je "polský trip-hop". Ukázalo se, že to není úplně pravda, protože je to spíš takový elektronický pop (jak někdo zhodnotil na last.fm: "taki polski lambik.. miód.."), ale co je typické, tak mi k němu chybí český ekvivalent. Nejblíž jsou nejspíš EOST a Khoiba (ta ostatně s Husky i kdysi hrála na nějakém polském elektronickém festiválku), ale museli by udělat nemožné - natočit odlehčenou a celkem veselou desku a aspoň polovinu písniček nazpívat česky, což opravdu neočekávám. =)Nejspíš právě ta polština mě na desce Zgadnij (Uhodni) baví nejvíc. Na první poslech jsem si desku zhodnotil slovem "ujde", ale pak jsem si všimnul, že si ji podezřele často pouštím. Přitom anglické písničky mě až tak nebaví (nedotažená angličtina mi připomíná třetí českou skupinu do party - ranou Nieriku), takže to musí být kombinací hudby a polských textů a tím pádem jsem si říkal, že to asi skoro nikdo v ČR neocení, ale pak jsem si vzpomněl na Tara Fuki a vzniknul tenhle zápis. Přitom ty texty ani nebývají nějak moc komplikované, ale prostě se mi líbí jejich nálada... Zkuste si taky trochu zajiskřit, ať ve Vratislavi nemají tmu! =)

Iskrzy, iskrzy
napięcie między nami takie, że
można by
oświetlić Wrocław,
cały Wrocław, cały

dziś tak dobrze mi z tobą
ale jutro nie wiem

niech dzieje się co chce
iskrzy, iskrzy
napięcie


Další streamované klipy... teda "teledyski". =)

5 komentářů:

Anonymní řekl(a)...

Fajné! Díky za tip.

A propos potřebuju poradit - jak udělat ten "výstup" z Last. fm, který tady máš? Dik

Vít Čondák řekl(a)...

Už si úplně přesně nevzpomínám, ale myslím, že stačí zkopírovat adresu obrázku a přepsat tam alias. Jestli to nezabere, tak už jsem to bohužel zapomněl.

Anonymní řekl(a)...

a jaky ma teda smysl delat 10 let starou hudbu?

Vít Čondák řekl(a)...

Nejsem si jistý, jestli těch 10 let sedí, ale to není zas tak podstatné. Snad ještě není trestné vydávat desky, které nejsou avantgardní. =) Koneckonců existuje poměrně početná skupina lidí, kteří hrají nebo poslouchají hudbu, která má třeba 500 let a nijak jim to nevadí, tak proč by mělo vadit 5 nebo 10? Je fajn přijít s něčím novým, ale nemůžou to dělat všichni.

Kromě toho mám dojem, že poznat dneska "novou hudbu" je docela problém. Jsou nová hudba Kaiser Chiefs? Arctic Monkeys? Klaxons? Kudy vede hranice? A vešel by se ti do té kategorie třeba ještě někdo ze skupinky Lali Puna, Apparat a Caribou (ten ozvlášť =)?

Ostatně ty časově rozostřené bubny, které jsi použil v tom svém posledním tracku, taky zní jako něco od Chemiků kolem roku 97, takže ono je to s tím kolíkováním hranic často dost nejasné...

Anonymní řekl(a)...

情趣用品,情趣用品,情趣用品,情趣用品,情趣用品,情趣用品,情趣,情趣,情趣,情趣,情趣,情趣,情趣用品,情趣用品,情趣,情趣,A片,A片,情色,A片,A片,情色,A片,A片,情趣用品,A片,情趣用品,A片,情趣用品,a片,情趣用品

A片,A片,AV女優,色情,成人,做愛,情色,AIO,視訊聊天室,SEX,聊天室,自拍,AV,情色,成人,情色,aio,sex,成人,情色

免費A片,美女視訊,情色交友,免費AV,色情網站,辣妹視訊,美女交友,色情影片,成人影片,成人網站,H漫,18成人,成人圖片,成人漫畫,情色網,日本A片,免費A片下載,性愛

情色文學,色情A片,A片下載,色情遊戲,色情影片,色情聊天室,情色電影,免費視訊,免費視訊聊天,免費視訊聊天室,一葉情貼圖片區,情色視訊,免費成人影片,視訊交友,視訊聊天,言情小說,愛情小說,AV片,A漫,AVDVD,情色論壇,視訊美女,AV成人網,成人交友,成人電影,成人貼圖,成人小說,成人文章,成人圖片區,成人遊戲,愛情公寓,情色貼圖,色情小說,情色小說,成人論壇


情色貼圖,色情聊天室,情色視訊,情色文學,色情小說,情色小說,臺灣情色網,色情,情色電影,色情遊戲,嘟嘟情人色網,麗的色遊戲,情色論壇,色情網站,一葉情貼圖片區,做愛,性愛,美女視訊,辣妹視訊,視訊聊天室,視訊交友網,免費視訊聊天,美女交友,做愛影片

A片,A片,A片下載,做愛,成人電影,.18成人,日本A片,情色小說,情色電影,成人影城,自拍,情色論壇,成人論壇,情色貼圖,情色,免費A片,成人,成人網站,成人圖片,AV女優,成人光碟,色情,色情影片,免費A片下載,SEX,AV,色情網站,本土自拍,性愛,成人影片,情色文學,成人文章,成人圖片區,成人貼圖