2006-11-21

Dobude Sacha Baron Cohen i Čechy?

Je zvláštní v těchto měsících sledovat v českých médiích kampaň na poslední S. B. Cohenovo dílo. Vlastně na jakékoliv jeho dílo - v Čechách... :-) V Anglii ta "mediální tlačenka" probíhala, někdy počátkem roku 2000, podobně. Tedy až na to, že Ali G byl takříkajíc na domácí půdě, a střílel až na výjimky „do vlastních“. Tam a tehdy jsem mu také podlehl... :-)

O několik měsíců později, maje na VHSce několik z oněch šesti dílů jeho první samostatné večerní Da Ali G Show na Channel 4, jsem se doma v okruhu svých známých stal něco jako jeho zvěstovatelem. :-) (tímto zdravím své apoštoly Čondyho, DD i všechny další...)

Nemá smysl rozepisovat se blíže k aktuálnímu Boratově Nakoukaní a ani předchozím Ali G “dílům”, článků na toto téma je více než dost... Neodpustím si ale jednu výtku k nepřesnosti, kterou obsahuje valná většina materiálů které jsem četl, naposledy třeba 13.11. v Lidových novinách. (Neopisují od sebe tak trochu autoři všech těchto článků? :-). Totiž, že postava Borata se poprvé objevila v roce 2004 a že to bylo v Da Ali G Show dělané pro HBO. Není tomu tak, Borat jakožto Cohenovo alter ego se objevilo již v roce 2000 na Channel 4. (Důkazy předložím na požádání :-).

Otázkou zůstává: dobude Sacha Baron Cohen i Čechy? Uvidí se již brzy, česká premiéra je 23.11.2006.

Jedno je jasné, svět už má, snad z výjimkou Kazachstánu =), v kapse...

Okomentovat